Teplota: 17°C

Windsurfing

Cieľom našej windsurferskej školy je uľahčiť, zrýchliť a zabaviť Vás pri učebnom procese. Odovzdáme Vám všetky naše skúsenosti, zručnosti a vedomosti, aby ste dosiahli vašu požadovanú úroveň čo najkôr. Inštruktorov máme profesionálnych windsurferov a skúsených učiteľov windsurfingu v jednom. Lekcie sú intenzívne a informatívne. Naučíte savšetko od základov, otáčania, použitia postroja, plážového aj vodného štartu, plánovania, získania kontroly a orientácie, jibeingu, skokov až po freestyle.

Viac informácií

Surfing

Surfvival Surf School je prvá škola surfovania na Karpathose. Tento ostrov je dobre známy pre skvelé podmienky pre windsurfing, ale podmienky na surfovanie sú tu takisto veľmi dobré. Učíme sa na 4 surfovacích miestach, ktoré sa nachádzajú na západnom pobreží v krásnej dedine Arkasa (alebo v blízkosti).<br /> Nájdete tu 4 krásne pláže, ktoré sú skvelé pre surfovanie - Agios Nikolaos (preferované miesto), Agia Sofia, Agios Georgios a Fokia (všetky sa nachádzajú na západnom pobreží). 3 z nich sú vhodné pre začiatočníkov a stredne pokročilých. Pobrežné vlny sú ideálne pre prvý surfovací zážitok. Voda je plytká a morské dno je pokryté hrubou pieskovou vrstvou, čo uľahčuje vaše učenie.

Viac informácií

Diving

Potápačské centrum Karpathos existuje od roku 2011. Malý obchod s veľkou vášňou pre potápanie. Každý člen tímu je skutočne oddaný potápaniu a výučbe potápania. Počas výučby sú potápačské skupiny malé, aj z toho dôvodu, že bezpečnosť je vždy prioritou. Príjemná, relaxačná atmosféra je zaručená počas každodenných potápačských výletov. S klientmi sa zaobchádza osobne, v závislosti od ich úrovne a očakávaní. S Karpathos diving centrom sa môžu naučiť potápať aj úplní začiatočníci, nielen certifikovaní potápači.

Viac informácií

Kiting

BIGDAYZ STATION sa nachádza na juhu ostrova na piesočnej pláži s názvom Agrilaopotamos. Žiadny iný ostrov nemá toľko správneho vetra. Perfektné veterné podmienky od bočných brehov, krištáľovo čistá voda, útes s čistými vlnami robí toto miesto perlou Kiterov v tejto oblasti. Teraz po 6 rokoch rozvoja Bigdayz dokázal vybudovať vysoko štandardné servisné zázemie so sprchami, odkladacími priestormi, kiterskou stanicou a plážovou posádkou na podporu surfistov, niekoľko záchranných člnov. Nad plážou sa nachádza taverna s príjemným posedením. Z taverny nad plážou môžete sledovať kiterov a surferov na vode a nabrať silu pre ďalšie jazdenie na vlnách. Okrem večerov pri západe slnka je tu každý týždeň BBQ večer so surferskou párty

Viac informácií

Boat Trip

25 rokov je Nikos, kapitán lode "Nikos", jedna z mála možností na objavenie skrytých pláží severnej časti Karpathosu ako aj malého neobývaného ostrova Saria. Loď má tradičný grécky vzhľad a atmosféru. Kapitán Nikos sa počas dňa postará o Váš komfort. Občerstviť sa môžete studenými nápojmi, kávou a obed si vychutnáte na súkromnej pláži bez ľudí. Nikos pripraví čerstvé grécke menu priamo na pláži. Výlet si naplánujete podľa svojich predstáv a na každej pláži strávite toľko času koľko chcete. Všetky výlety začínajú v prístave Diafani. Každý výlet zahŕňa obed a osvieženie v podobe studených nápojov. Ak budete chcieť môžete mať celú loď s kapitánom len pre seba.

Viac informácií